Colorado

Dream Lake & Hallett Mountain

Záber hôr v úvodnom obrázku ma zlákal na to, aby som išla do Colorada. Pôvodný plán bol ísť do Kanady, ale po zvážení padlo rozhodnutie na Rocky Mountains v Colorade. Začínam googliť, že kde to ako vyzerá, až som natrafila na obrázok Dream lake a Hallett Mountain (3875 m). Ak máte sekundu, nájdite si to, letný záber je dych vyrážajúci…
,,Ale ja žiadne jazero na tvojom obrázku nevidím!“. Áno moje pekné, lebo ja si to štrádujem po tom jazere. Ešte že mám hmotnosť etiópskej bežkyne a tak sa nemusím obávať prepadnutia… Ale prd, srandujem. Obžratý los je proti mne šuvix… Len mám šťastie, že v tom čase tam bol ľad poriadne hrubý. 
No ale iné som chcela… Do RMNT (Rocky Mountain National Park, pozn. kakauka) prichádzam po pár dňoch strávených v Arapaho and Roosvelt National Forests. Ubytujem sa v čarovnom mestečku menom Estes Park, ktoré je vzdialené približne 120 km od letiska v Denveri. Prostredie parádička tip top, kondička na dve veci jak furt, trasy krásne, už len si vybrať. Reku, že ráno pôjdem do informačného centra sa opýtať, ktoré trasy sú otvorené, nakoľko tu ešte panuje tuhá zima.

Pred spaním cítim bolesť hlavy, ale neviem sa rozhodnúť, či je to z tej nadmorskej výšky, alebo z práčky za mojou hlavou vo vedľajšej izbe, ktorá trieskala do steny, či zo spolubývajúceho o poschodie vyššie, ktorý z doposiaľ nezistených príčin pochodoval po izbe (aj o 4 ráno, pozn. kakauka). No nič, strelím si tabletku a rátanie ovečiek môže začať. Nad ránom sa budím, lebo mám ďalší časový posun a zrazu príde ten pocit, že niečo je inak… Ajeeje, hrdlo mám spuchnuté, ale tak nejak divne. Chvíľu mi trvá, kým zistím, že môj lymfatický systém sa zbláznil a ja cítim pomaly každú uzlinu v tele. Kĺby ani nehovorím, to bola bolesť ako hovado. Radšej si prosím kladivom po hlave nabudúce, ako hento zažiť ešte raz (týmto ukončujem debatu sťažovateľky roka). Čakám, či mi to ,,neprejde“ (ha,ha..krava), neprešlo. Ok, ide sa do nemocnice. Ľudze moji, ta ja som myslela, že še žbešnim z toho, co tam bulo. Ja som chcela mať aspoň 3 diagnózy navyše, nech si ma tam nechajú, čo boli ku mne takí milí, zlatí a dobrí a všetko bolo krásne a super (srandujem, se zdravím nejsou žerty). Len taká malá, ale dôležitá rada

Nikdy, ale že nikdy necestujte do USA bez dobrého a spoľahlivého cestovného poistenia!

Takže vyfasujem antibiotiká a môžem ísť akurát tak do riti a nie na túru (teda konkrétne mastím do lekárne pre lieky a do postele). Nasledujúci deň mám tak isto leháro plus počasie sa moc nevyznamenalo, takže mi ostáva posledný deň. Keďže mi v ten deň letelo lietadlo z Colorada do iného štátu na vandrovačku až večer, rozhodla som sa, že sa tam pošpacírujem a darujem si pohľad,  ktorý som si vysnívala, aj keby ma malo rozdrapiť. Na vstupe do národného parku si čakanie v kolóne áut spríjemňujem pozorovaním stáda jeleňov, ktoré sa motajú kade-tade aj v meste. Po zaplatení vstupného (20 dolárov – nesťažujem sa, to máte pre vaše info, keby niekto chcel ísť) si to brázdim cestičkami a s otvorenou hubou obdivujem slávne Rockies.

Po zaparkovaní dávam na hlavu čiapku, lebo duje ako o život, obliekam bundu a návleky a nasadzujem hroty na topánky. Ale asi som pre väčšinu za divnú, pretože 95% ľudí má rifle/tepláky a mikinu (aj šaty s čižmičkami som videla 🙂 ), tenisky a nežnejšie pohlavie dokonalý make-up s vlasmi ,,Londýn-Paríž-New York a účes stále drží“. Len im to akosi nepomáha, keď sa šmýkajú smerom dole zabárajúc ruky do zľadovatelého terénu, zatiaľ čo značka vedie smerom hore. Uvidím, musím vyskúšať aj ja tento trik, môžno mi nabudúce nebudú pľúca pískať jak starý čajník, čo mi z choroby nestačili (haha, jasné, choroba. Ale to, že si hroch, to tam nenapíšeš!). No čo no, nemôžem odísť bez toho, aby som nevidela zblízka moje vysnívané Rocky Mountains. Aj keď áno, po papuli si zaslúžim akurát tak za to asi. Toto miesto mi úplne zobralo dych a ja už sa teraz neviem dočkať, ako sa tam vyberiem cez niektoré leto.
P.S.: Sovičkový batoh mám preto, lebo môžem! That’s why! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *